Edinburgh Fringe

Alice Fraser: Empire

Alice Fraser: Empire

Billiard Room

22.00 (60mins)
Annie

Annie

Rose Theatre

14:00 (135mins)
Aunty Donna: Big Boys

Aunty Donna: Big Boys

Debating Hall

22:30 (60mins)
Balloonatics

Balloonatics

Sportsmans

12:30 (60mins)
Bec Hill: Out of Order

Bec Hill: Out of Order

The Turret

17:15 (60mins)
Ben Hart: Belief?

Ben Hart: Belief?

Dining Room

17:45 (60mins)
Brave Macbeth

Brave Macbeth

Auditorium

12:00 (60mins)
Brave Macbeth

Brave Macbeth

Rose Theatre

10:15 (60mins)
Brendon Burns and Craig Quartermaine in Race Off

Brendon Burns and Craig Quartermaine in Race Off

Nightclub

18:45 (60mins)
Cambridge Impronauts: Improv Actually

Cambridge Impronauts: Improv Actually

Billiard Room

13:15 (60mins)
Chris Forbes: Unquiet Mind

Chris Forbes: Unquiet Mind

The Turret

19:45 (60mins)
David Correos and Matt Stellingwerf: Chaos and Order

David Correos and Matt Stellingwerf: Chaos and Order

Wee Room

19:00 (60mins)
Deadpan Theatre: Third Wheel

Deadpan Theatre: Third Wheel

Dining Room

14:00 (60mins)
Edd Hedges: Wonderland

Edd Hedges: Wonderland

The Turret

16:00 (60mins)
Elliot Steel: Near Life Experience

Elliot Steel: Near Life Experience

Wee Room

20:15 (60mins)
Eshaan Akbar: Not for Prophet

Eshaan Akbar: Not for Prophet

The Turret

14:45 (60mins)
F*cking Men

F*cking Men

Wine Bar

17:45 (75mins)
Five Go Off On One!

Five Go Off On One!

Wine Bar

16:30 (60mins)
Funny Women Fest

Funny Women Fest

Nightclub

12:00 (60mins)
Gareth Waugh: Honestly?

Gareth Waugh: Honestly?

The Turret

13:30 (60mins)
George Egg: DIY Chef

George Egg: DIY Chef

Sportsmans

16:15 (60mins)
Gráinne Maguire: Gráinne with a Fada

Gráinne Maguire: Gráinne with a Fada

The Turret

18:30 (60mins)
James & Jamesy: 2 for Tea

James & Jamesy: 2 for Tea

Billiard Room

18:15 (60mins)
Jan Ravens: Difficult Woman

Jan Ravens: Difficult Woman

Dining Room

19:00 (60mins )
Joe Hart: Alpha, Beta, Gamer

Joe Hart: Alpha, Beta, Gamer

Wee Room

14:00 (60mins)
John Shuttleworth: My Last Will and Tasty Mint

John Shuttleworth: My Last Will and Tasty Mint

Debating Hall

18:00 (60mins)
Jonny Pelham: Just Shout Louder

Jonny Pelham: Just Shout Louder

Balcony

19:45 (60mins)
Juliette Burton: Butterfly Effect

Juliette Burton: Butterfly Effect

Wee Room

16:30 (60 mins)
Kai Humphries: Punch-Drunk

Kai Humphries: Punch-Drunk

Sportsmans

18:45 (60mins)
Kids Do Forth on the Fringe

Kids Do Forth on the Fringe

Debating Hall

10:00 (75mins)
Late'n'Live

Late'n'Live

Debating Hall

01:00 (4 Hours )
Lauren Bok: Is That a Burrito in Your Pocket or Are You Just Happy You Have a Burrito

Lauren Bok: Is That a Burrito in Your Pocket or Are You Just Happy You Have a Burrito

Wee Room

12:45 (60mins)
Les Misérables School Edition

Les Misérables School Edition

Rose Theatre

14:00 (135mins)
Loyiso Gola: Unlearning

Loyiso Gola: Unlearning

Balcony

21:00 (60mins)
Luisa Omielan: The Interlude – Politics for Bitches/What Would Mary Magdalene Do?!

Luisa Omielan: The Interlude – Politics for Bitches/What Would Mary Magdalene Do?!

Auditorium

16:30 (60mins)
Mark Forward Wins All the Awards

Mark Forward Wins All the Awards

Dining Room

20:15 (60mins)
Mark Nelson: Irreverence

Mark Nelson: Irreverence

Sportsmans

20:00 (60mins)
Mark Thompson's Spectacular Science Show

Mark Thompson's Spectacular Science Show

Auditorium

18:00 (60mins)
Matt Forde's Political Party Podcast

Matt Forde's Political Party Podcast

Debating Hall

15:00 (60mins)
Matt Richardson: Slash

Matt Richardson: Slash

Dining Room

21:30 (60mins)
Michael Redmond: I Wrote a Joke in 1987

Michael Redmond: I Wrote a Joke in 1987

Balcony

18:30 (60mins)
Micky Bartlett: Typical

Micky Bartlett: Typical

Balcony

17:15 (60mins)
My Dad Wrote a Porno: Live

My Dad Wrote a Porno: Live

Debating Hall

18:00 (60mins)
Nick Cope's Family Song Book

Nick Cope's Family Song Book

Sportsmans

11:15 (50mins)
Night at the Museum

Night at the Museum

Auditorium

22:30 (60mins)
Notflix

Notflix

Sportsmans

15:00 (60mins)
Oliver!

Oliver!

Rose Theatre

16:45 & 11:30 (120mins)
Oskar's Amazing Adventure

Oskar's Amazing Adventure

Dining Room

11:50 (40mins)
Pub Quiz for Kids with Patrick Monahan

Pub Quiz for Kids with Patrick Monahan

Billiard Room

12:00 (60mins)
Puppetry of the Penis

Puppetry of the Penis

Debating Hall

22:30 (60mins)
Ray Bradshaw: Deaf Comedy Fam

Ray Bradshaw: Deaf Comedy Fam

Balcony

16:00 (60mins)
Robert White: InstruMENTAL

Robert White: InstruMENTAL

Wee Room

15:15 (60mins)
Robin Ince's Rorschach Test

Robin Ince's Rorschach Test

Auditorium

13:30 (60mins)
Scott Agnew: Spunk on Our Lady's Face

Scott Agnew: Spunk on Our Lady's Face

The Turret

22:15 (60)
Scott Gibson: Like Father Like Son

Scott Gibson: Like Father Like Son

Billiard Room

15:45 (60mins)
Set List: Stand-Up Without a Net

Set List: Stand-Up Without a Net

Nightclub

22:30 (60mins)
Shazia Mirza: With Love from St Tropez

Shazia Mirza: With Love from St Tropez

Billiard Room

19:30 (60mins)
Siblings

Siblings

Balcony

23:30 (60mins)
Singing Hands Summer Spectacular

Singing Hands Summer Spectacular

Auditorium

13:30 (60mins)
Smashing Shakespeare

Smashing Shakespeare

Rose Theatre

11:30 (120mins)
Soul Nation Choir – Closer to the Heat

Soul Nation Choir – Closer to the Heat

Debating Hall

19:00 (75mins)
Stephen K Amos Talk Show

Stephen K Amos Talk Show

Nightclub

16:00 (75mins)
Stuart Maconie: Jarrow Road to the Deep South

Stuart Maconie: Jarrow Road to the Deep South

Auditorium

19:30 (60mins)
Sunshine at the Rose

Sunshine at the Rose

Rose Theatre

12:00 (90mins)
Sweeney Todd

Sweeney Todd

Rose Theatre

16:45 (120mins)
The Hero Who Overslept

The Hero Who Overslept

Studio

13:15 (60mins)
The Lulu Show: Life on the Never-Never

The Lulu Show: Life on the Never-Never

Basement

22:00 (60mins)
The Noise Next Door's Really, Really Good Afternoon Show

The Noise Next Door's Really, Really Good Afternoon Show

Debating Hall

15:00 / 18:00 (60 mins)
The Oxford Imps: Improvised Comedy

The Oxford Imps: Improvised Comedy

Balcony

13:30 (60mins)
This Is Your Trial

This Is Your Trial

Wine Bar

19:15 (60mins)
Three Half Pints Present The Three Musketeers

Three Half Pints Present The Three Musketeers

Dining Room

12:45 (60mins)
Thünderbards: 4nd

Thünderbards: 4nd

Dining Room

15:15 (60mins)
Tom Houghton: Class Half Empty

Tom Houghton: Class Half Empty

Wee Room

17:45 (60mins)
Tom Stade: I Swear

Tom Stade: I Swear

Debating Hall

21:00 (60mins)
Tommy Tiernan: Under the Influence

Tommy Tiernan: Under the Influence

Debating Hall

19:30 (60mins)
Trumpageddon

Trumpageddon

Nightclub

14:45 (60mins)
Will Seaward's Spooky Midnight Ghost Stories IV

Will Seaward's Spooky Midnight Ghost Stories IV

Wee Room

0.00 (60mins)
Woke

Woke

Wine Bar

14:00 (60mins)
Zsa Zsa and Me

Zsa Zsa and Me

Attic

18:00 (60mins)